The Nocturnal Battle of Chariots

A teraz album z muzyką, jaką nieczęsto jest mi dane się stykać, bo wielkim fanem nie jestem. Oto Varang Nord, łotewski folk / pagan metalowy band! Ha, a jak folk, pagan i viking, to wiadomo, że będzie skocznie, bardzo melodyjnie, z przytupem i pewnie też nieco wieśniacko haha! No taaaa... wiele kapel z tego kręgu to wiocha totalna, Varang Nord w pewnym stopniu pewnie też, ale mimo to, całkiem przyjemnie mi się słucha tej ich EPki. Nie mają może takiej mocy, jak Tharaphita, czy Metsatoll, ale i tak ich muzyka szybko wpadła mi do ucha i większej krzywdy w nim nie zrobiła. Nie jest to specjalnie innowacyjne granie, wszystko to jest łatwo przewidywalne, ale Varang Nord zdołał nagrać kilka fajnych utworów. Trochę tu Amon Amarth w partiach gitar, do tego mamy akordeon, który robi za linie melodyjne? Do tego growlowy wokal, czasem towarzyszy mu czysty śpiew, zatem muzyka jest różnorodna, łatwa, prosta i szybko zapadająca w pamięć. Sześć utworów, około 20 minut muzyki, noga sama przytupuje haha! Ale całe szczęście, że to tylko tyle. W małych dawkach jestem w stanie przeżyć podobne granie i nawet kilka razy ten CD odsłuchałem. Tak, fajna muza, pewnie w trójce najlepszych wydawnictw Metal Scrap się zmieści, co może wielkiej chluby nie przynosi, ale zawsze to coś. Cóż zatem? jeśli lubicie folk metal, Amon Amarth i pogańskie klimaty, sięgajcie po Varang Nord.

7/10
Astus (The Nocturnal Battle of Chariots)

object1205369700

total metal records logo

another side records logo

PNGLogo1

total metal pr agency logo

total metal distribution logo