Creamation #14/2016

CREAMATION 14Poviete si, že zase Rusko. To bude jedna z množstva „hopsasa“ pagan folkových skupín, na ktoré má už pomaly táto krajina patent (úsmev). Ale nie je tomu vždy tak. Z ničoho nič, bez nejakých očakávaní sa mi do uší valí celkom zaujímavá porcia hudby. Musím sa priznať, že som takto vyskladaný mix už dávno nepočul. Je to jeden z plusových bodov nahrávky – následok toho že CYDIA stvorili nekonvenčné dielo s vlastnou tvárou. Najbližšie ich tvorba znesie popis melodický groove metal. Skupina si vie spraviť poriadok s poslucháčom v zmysle jeho udržania pozornosti počas celej nahrávky. Skladby sú vhodne skomponované, nenudiace a majú správnu muzikálnosť. Booklet neobsahuje texty, ale z toho čo počujem a mojich chabých znalostí usudzujem, že sú naspievané v rodnom jazyku. Určite aj to dopomáha k pocitu niečoho tajuplného. Páčia sa mi až výpravné časti skladieb ako je tomu napríklad v ôsmej „Get Me Out“. V tvrdších pasážach skupina používa často sekané riffy, v tých melodickejších sa zase vyžíva v rôznych zvukových, či gitarových efektoch. Miestami sú totálne hypnotizujúce. V dvoch skladbách si dokonca dovolili zaradiť cello ako hudobný doprovod.

CYDIA sú naozaj dobrí vo svojom žánri a verím, že ak by neboli z Ruska tak už o nich vie ďaleko viac ľudí. Takto si k nim nájdu cestu iba true fanúšikovia, čo tiež nie je možno na škodu. Hudba pre otvorené mysle.

Demon (Creamation #14/2016)

object1205369700

total metal records logo

another side records logo

PNGLogo1

total metal pr agency logo

total metal distribution logo